Cimcime

18.06.2016 01:22
     "Televizyonda en doğal, en samimî bulduğun, en beğendiğin ünlü kişi kim?" diye sorsalar, tereddütsüz Evrim Akın'ın adını söylerim. Her hâl ve hareketiyle komik ve sempatik bir cimcime... "Ailemizin kızı" dediklerinden. Filmlerinde Banu Alkan'a, Müjde Ar'a, Hülya Avşar'a, Harika Avcı'ya bakıp bakıp iç geçiren bazı hemcinslerimin, cimcime Evrim hakkında aynı duyguları beslediğini zannetmiyorum. Türkan Şoray'a veya Gülşen Bubikoğlu'na nasıl (hangi gözle) bakılıyorsa, ona da öyle bakılıyor bence. Tarz olarak ise Yasemin Yalçın'ı andırıyor. Komik kadın...
     Evrim Akın'ı esaslı şekilde "Âlemin Kıralı" dizisindeki "Jülide" rolüyle tanıdım ve ondan sonra diziyi daha çok onun sahnelerini izlemek için takip ettim.
     Dizi bitince Show TV'de "Ev Kuşu" isimli, "ev gezmesi" türünde, sanatçıları ziyaret ettiği programa başladı Evrim. Aslında (eski versiyon) Ev Kuşu'nun sabah yayınlanan tekrarlarına denk gelmiştim. Hoşuma gitti, bakmaya başladım. Nerede ve kiminle nasıl konuşacağını bilen akıllı bir insan o. Şımarıklığı da ölçülü, ciddîliği de... Hiç antipatik, hiç lâubalî değil. Aksine kısa zamanda kendini sevdiren, munis mizaçlı. Zaten kuş gibi mini mini… Yüzünün güzelliği gönlünün aynası!..
     Son gördüğümde "Ev Kuşu"nu bir yardım programına çevirmişlerdi. Maddî durumu evlerini yenilemeye yetersiz aileleri sevindiriyorlardı. Sanatçılar, "Güldürmek kolay, ağlatmak zor" der. Yani komedi filmlerinin/dizilerinin çoğu bir şekilde güldürmeyi başarabilir ama her dram/duygusal yapım ağlatamaz, etkileyemez anlamında... Evrim Akın mutluluk gözyaşı döktürdüğü insanlara kendisi de eşlik ediyor; samimiyetle... Evini, eşyalarını yenilediği bir ailenin babası, Evrim'e "Allah ne muradınız varsa versin, ne dilerseniz kabul etsin" diye dua etmişti de Evrim heyecanla ve içten bir karşılıkla "Amin! İnşallah ya Rabbim" demişti. Galiba, gerçekleşmesini çok istediği bir dileği var. Bence de ne diliyorsa kabul olsun. Meslek yaşamında kariyer basamaklarını tırmanırken hiç zorluk çekmesin, zirveden inmesin.
     Bazı hâlleri ve sözleri aklıma geldikçe hâlâ beni güldüren; en doğal, en samimî bulduğum, en beğendiğim televizyon yıldızı hakkındaki düşüncelerimi paylaştım sizinle. Evrim Akın ile Mehmet Ali Erbil'i aynı projede görmek isterim, diyerek bu yazıyı da sonlandırıyorum.
 
18 Haziran 2016 - medyanoz.org
Geri

Sitede ara

İzinsiz ve kaynak belirtmeden içerik kullanmayınız.